Staňte se fanoušky Výběr Reality na Facebook.com
Energetické štítky budov

Články

V sekci Články bychom vám chtěli doporučit články, které stojí za přečtení, chcete-li se lépe orientovat na poli realitního trhu.


Strana:   1 2 3 5 7 9 13 další »

Trh s byty ožívá, ceny rostou. Počet prodaných bytů se vrací na úroveň před krizí

Oživení trhu je způsobeno především příznivějším vývojem ekonomiky a levnými hypotékami. Podle expertů průměrná úroková sazba hypoték brzy prolomí hranici 2,5 procenta. Například v Praze prodeje nových bytů rostou už pět let v řadě.

Koupili malý byt v Brně. Za 200 tisíc z něj dokázali vytřískat maximum.

Industriální nádech, cementová stěrka na podlaze, obnažené cihly, bělená prkna na stropě a vegetační stěny. Tohle vše má Mini Loft v Brně. Stvořili jej manželé a architekti Andrea a Jaroslav Marešovi, kteří založili ateliér Hiconcept.

Stůl pro šest lidí ve skříni aneb co vše lze vykouzlit v malém bytě.

Maximální "výkon" museli předvést architekti studia Balance idea, kteří dostali za úkol navrhnout vybavení malého bytu. Jeho majitelka, sólistka Baletu Národního divadla Andrea Kramešová, měla totiž na minimální prostor maximální požadavky.

Od ledna 2013 se mění odevzdávání a placení daně z nemovitostí. Jak?

Nový zákon počítá s tím, že bude stačit vyplnit a podat jen jedno daňové přiznání za všechny nemovitosti nacházející se na území jednoho kraje. Na konkrétních případech Vám ukážeme, na které úřady se máte v praxi obrátit.

Ceny bytů jsou stabilní, tento trend zřejmě ještě vydrží

Pořízení vlastního bydlení je stále výhodné, přestože za poslední měsíc některé kategorie bytů zdražily. Podle centrální banky by ale oživení nabídkových cen mohlo značit pouze statistickou anomálii. ČNB neočekává růst cen bytů v tuzemsku ani příští rok.

Zájem o hypotéky roste, stavební spoření doplácí na nejistotu

Zatímco počet i objem nových hypoték, které si letos vzali občané, roste, zájem o stavební spoření naopak poklesl. Příčinou jsou historicky nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů a na druhé straně změny ve stavebním spoření, kvůli nimž je méně atraktivní než dřív.

Nejlepší investice do bydlení: Koupit byt v univerzitním městě a pronajímat ho

Lepší příležitost investovat do bydlení v Česku za posledních deset let nebyla. Byty jsou v současnosti o desítky procent levnější než před čtyřmi lety, úroky z hypoték jsou níže než v roce 2006 a nájmy klesly jen o jednotky procent.

Prodat nebo pronajmout dům bude možné jenom s energetickým průkazem za několik tisíc

Od příštího roku bude možné srovnávat energetickou náročnost rodinných domů podobně jako u elektrospotřebičů. Za tuto novinku zaplatí prodávající nemovitosti, který bude muset pro zájemce nechat zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy.

Z gauče rovnou za volant. Když je vzorný otec vášnivým milovníkem aut.

Typická japonská novostavba má jasné linie, minimum nábytku a stojí na malé parcele. Tohle bydlení ale nabízí mnohem víc. Je splněným snem fanouška luxusních italských aut. Ale nakonec i do tohoto sídla se sportovními vozy a bujarými večírky vtrhly děti.

Český dům pro čtyřčlennou rodinu: rozumná stavba bez extravagance

Jak by mohlo vypadat rodinné bydlení v budoucnosti, představují práce studentů, kteří se zapojili do mezinárodního projektu Současný dům: Očima mladých architektů. Národní část vyhrál Tomáš Čech z Fakulty architektury ČVUT v Praze. Do akce se zapojili i studenti z Maďarska, Polska a Slovenska. Práce jsou vystaveny v atriu ČVUT.

Strana:   1 2 3 5 7 9 13 další »