Staňte se fanoušky Výběr Reality na Facebook.com
Energetické štítky budov

Můj výběr

Jméno

Heslo

Registrovat Zapomenuté heslo


Články

V sekci Články bychom vám chtěli doporučit články, které stojí za přečtení, chcete-li se lépe orientovat na poli realitního trhu.


Originalitu kamene nic nenahradí

Kámen je přírodní materiál, který má neopakovatelný vzhled a výtečné užitné vlastnosti. Vybírat lze z mnoha druhů, struktur, tvarů a barev. Kámen se nikdy neomrzí, jeho hodnota s časem jenom roste. Použít ho lze kdekoli v interiéru, v exteriéru je zcela jistou přirozenou klasikou.

Manželé koupili 600 let starou stodolu a přestavěli ji na luxusní dům

Dva roky hledali mladí britští manželé vhodné místo pro život a založení rodiny. Nakonec stačilo zavzpomínat na dětství a navštívit známá místa na ostrově Guernsey. Našli dům obklopený ovocnou zahradou a vrhli se na rekonstrukci. Stavbu řídilo britské studio Mooarch.

Mají doma Itálii aneb byt pro mladý pár, který si užívá život

Milují italský design, cykloturistiku a dobré jídlo. I proto si svůj byt 3 + kk zařídili tak, aby vyhovoval jak jim, tak jejich koníčkům. A mysleli i na to, aby tomu tak bylo i poté, až budou tři (nebo čtyři).

Útulná obývací kuchyně s bílo-červenou linkou a masivním dřevem

Čtenářka potřebuje poradit se zařízením obývacího prostoru s jídelnou a kuchyňským koutem v novém rodinném domě. Majitelka upřednostňuje bílou, antracitovou a červenou barvu. Část obývacího prostoru zabere jídelní stůl, v rohu je příprava pro krbová kamna.

Zlevňování hypoték pokračuje. Sazby snižují Hypoteční banka i Česká spořitelna

Sazby hypoték dál klesají pod šestileté minimum. Ke snížení nabídkových sazeb hypoték se už rozhodli dva největší hráči trhu, konkurence zřejmě bude následovat. Česká spořitelna stlačila sazbu ke třem procentům.

Proměna panelákové koupelny dopadla na výbornou. Přesto jí něco chybí

Náhražky nikdy nedopadnou dobře. To platilo i o první rekonstrukci panelákové koupelny. Omyvatelné tapety v černo-zeleném provedení nabídly dost ponurý výsledný dojem. Noví majitelé proto museli začít od začátku.

Obývací kuchyň je vzdušná, funkční a nadčasová. Jak si majitelé přáli

Mladí manželé se pustili do stavby rodinného domu. Nyní mají hotovou hrubou fázi a potřebují vyřešit rozvody vody, odpadu a elektřiny. Interiér chtějí mít zařízený funkčně a prakticky. Upřednostňují moderní styl a přírodní motivy.

Maličká ošuntělá koupelna prokoukla díky pastelovým barvám

Čtenářka si nedávno koupila byt 2 + 1 v cihlové zástavbě z 50. let. Předchozí majitelé nechali pokoje zcela zpustnout. Největším problémem je koupelna, která neodpovídá současným požadavkům a vyžaduje kompletní rekonstrukci. Současná rozloha je 3,5 metrů čtverečních.

Nenechte se oškubat aneb oblíbené triky rozpočtářů stavebních firem

Až o sto procent se mohou lišit náklady na dva zcela stejné domy. Navíc bývá rozdíl v délce výstavby. Počítejte s tím, že předražení staveb se u nás běžně pohybuje kolem 25 až 50 procent.

Teplo z krbu vám může ohřát místnosti i o patro výš

Teplo, které při provozu krbu vzniká, nemusí utíkat komínem. Může pomoci k zajištění tepelné pohody. A to nejen v místnosti, kde krb stojí. Volit je možné mezi teplovodním a teplovzdušným vytápěním. Druhá verze bývá levnější a konstrukčně jednodušší.