Staňte se fanoušky Výběr Reality na Facebook.com
Energetické štítky budov

Můj výběr

Jméno

Heslo

Registrovat Zapomenuté heslo


Články

V sekci Články bychom vám chtěli doporučit články, které stojí za přečtení, chcete-li se lépe orientovat na poli realitního trhu.


Fantastický mezonet září oranžovou a sladěnými detaily

Velký, slunný a designově zajímavý byt. Takový hledala čtyřčlenná rodina. Našla jej v centru Prahy. Mezonet si zařídili podle svých představ.

Ze starého domku a chléva vznikl dům, který si sám vyrábí energii

Polovina dvojdomku v Hamburku se proměnila na vzorový dům. Vzali si jej totiž na starost odborníci z Katedry projektování a energeticky šetrných staveb z Technické univerzity v Darmstadtu.

Obývák průměrného Čecha: laminát, počítač a vysavač. Podívejte se!

Bytová stěna zmizela, zato nastoupily LCD televize, počítač a vysavač. To je typický "obejvák" průměrného současného obyvatele České republiky, který má manželku, dvě děti a tak trochu hluboko do kapsy.

Originální rodinný dům v podobě slavného Brouka úředníkům nevadí

V Salcburku stojí zvláštní dům ve tvaru dětského autíčka. Unikátní stavbu navrhl rakouský architekt Markus Voglreiter, který ji nazval Auto Residence. Majitelé byli nadšeni. Markus proto postavil další obytné auto s restaurací a barem. Dílo pojmenované The Car, Das Auto spolufinancoval Daniell Porsche.

O bydlení rozhodují častěji ženy, muži zase častěji platí

Exkluzivní výzkum agentury STEM/MARK pro společnost Fincentrum potvrdil to, o čem v tichosti vtipkují finanční poradci, osobní dom-penize-hypotekabankéři i zaměstnanci obchodů s bytovými doplňky. O investicích do bydlení rozhodují častěji ženy, muži naopak častěji platí.

Fakta a čísla k bydlení a k deregulaci:

V ČR je přibližně cca 4,66 milionu bytů s různými formami vlastnictví a užití. Na nájemní byty připadá necelá jedna čtvrtina celého fondu. U všech těchto nájemních bytů bez ohledu na jejich vztah k regulaci nadále mírně převažuje obecní vlastnictví.

Investice do nemovitostí letos vzrostou o 200 procent

Globální trh investic do nemovitostí se i letos bude zotavovat. Investiční aktivita poroste i na rozvíjejících se a "druhořadých“ trzích - tedy nejen v hlavních světových metropolích. Ty vedly v roce 2010. Vyplývá to ze studie International Investment Atlas 2011 společnosti Cushman & Wakefield. Trh bude letos zaměřený na nájemce a hnacím motorem výkonnosti se stane růst nájemného a příjmů.

Exekutoři vnikají do bytů i bez vědomí jejich majitelů

Exekutoři se jako po másle dostávají do bytů bez vědomí a osobní účasti jejich majitelů či nájemníků, přičemž ti s daným dluhem mohou mít jen pramálo společného. Exekutoři k tomuto jednání mají oporu v zákoně; v praxi jim stačí jen jiní vstřícní nájemníci, kteří je pustí do domu, a zámečník.

Pro hypotéky začala nová éra

Po dvou letech velkého útlumu počet nových hypoték v roce 2010 opět rostl. Celkem bylo uzavřeno 50 775 smluv, které dohromady dosáhly hodnoty 84,8 miliardy korun. Meziročně tak došlo k nárůstu trhu o 14,8 procenta.

Hypoindex: Hypotéky již nezlevňují

Pokles úrokových sazeb hypoték se v lednu téměř zastavil. Hodnota FINCENTRUM HYPOINDEXu klesla v lednu oproti předchozímu měsíci o pouhé tři setiny procentního bodu. I přesto se daří bankám udržovat výrazný meziroční růst v objemu poskytnutých hypoték, který narostl v lednu o více než třetinu.