Staňte se fanoušky Výběr Reality na Facebook.com
Energetické štítky budov

Můj výběr

Jméno

Heslo

Registrovat Zapomenuté heslo


Články

V sekci Články bychom vám chtěli doporučit články, které stojí za přečtení, chcete-li se lépe orientovat na poli realitního trhu.


Nadšení z proměny malé kuchyně a obýváku je dovedlo až k oltáři.

Minikuchyňka bez okna, obývací pokoj jako nudle. Zařídit takové místnosti v malém panelákovém bytě 2 + kk v domě z padesátých let minulého století si jeho obyvatelé netroufli. Designéři se měli pokusit o nemožné: prostor opticky zvětšit a vybavit jej vším potřebným.

Henri Bonnet: Úroky z hypoték jsou téměř na dně

Nakolik úsporná opatření vlády sníží domácí poptávku a k jak velkému poklesu exportu dojde - to jsou dva hlavní faktory, které podle šéfa Komerční banky Henriho Bonneta v roce 2011 ovlivní českou ekonomiku. Kromě firemních úvěrů, jež jsou tradičně největším zdrojem tržeb Komerční banky, sází třetí největší tuzemská banka příští rok na hypotéky a spotřebitelské financování. "Chceme zvyšovat svůj podíl v hypotékách a stát se významnějším hráčem i ve spotřebitelských půjčkách," říká Bonnet.

Jak vytvořit dojem luxusu? Stačí si doma pořádně uklidit, říká designér

Bytový designér Radovan Kobosil tvrdí, že do bytu navrhuje cokoli, co si klienti přejí. Jeho slova samozřejmě zavánějí obchodnickou hantýrkou, v níž je náš zákazník náš pán. Navrhuje sice exkluzivní a netradiční interiéry, ale když se jej zeptáte, jak v bytě vytvořit iluzi luxusu, odpovídá: "Kolikrát si stačí doma pořádně uklidit.

Cen pozemků se krize téměř nedotkla

Roční statistiky společnosti LEXXUS ukázaly, že nárůst průměrné ceny pozemků v Praze dosáhl od září 2008 cca 19 %. Potvrdilo se tak, že investice do tohoto druhu nemovitostí je dlouhodobě jedna z nejvýnosnějších.

Vláda umožnila prodej zemědělské půdy cizincům

Vláda včera schválila novelu devizového zákona, která umožňuje prodej zemědělské půdy cizincům. Zákaz prodeje si vyjednalo Česko při vstupu do Evropské unie s tím, že výjimka skončí v květnu 2011

Daň z dobré adresy má přinést dvě miliardy

Stát chce během tří let vybírat více peněz na dani z nemovitosti. Zvýšení daně se zřejmě nejvíce dotkne pozemků v lukrativních místech.

Hypotéky jsou nejlevnější za 3 roky

Průměrná sazba hypoték v říjnu spadla pod 4,5 procenta. Podle odborníků mohou úroky příští rok prolomit čtyřprocentní hranici.

Zoufale povadlý panelákový byt 2+kk po vydařené proměně rozkvetl

Ve stísněném tmavém bytě v Kralupech nad Vltavou žije Věra už osm let. Koupila ho vybydlený po rozvodu a do rekonstrukce se nikdy nepustila. Přiznává, že kuchyně i ostatní původní nábytek jsou v zoufalém stavu. Povadlý panelákový byt sedmapadesátileté úřednice musí konečně rozkvést.

Zájem o hypotéky rekordně roste

Banky v září půjčily na hypotékách skoro o polovinu víc než loni. Na měsíčních splátkách je možné nyní ušetřit přes tisíc korun.

Hypotéky jdou nahoru, na trh se vrací lepší nálada

Český hypoteční trh zjevně vykazuje konec krize. Banky v srpnu už čtvrtý měsíc v řadě půjčily na hypotékách více peněz než před rokem. Minulý měsíc byl v tomto ohledu dokonce rekordní - objem poskytnutých hypoték vzrostl meziročně o čtvrtinu na 6,8 miliardy korun.