Staňte se fanoušky Výběr Reality na Facebook.com
Energetické štítky budov

Můj výběr

Jméno

Heslo

Registrovat Zapomenuté heslo


Developerský projekt

JÍLOVÉ - prodej bytových jednotek

Fotografie objektu
Lokalita:

Jílové u Prahy, Praha - západ

Název projektu:

Realizace přestavby a nástavby stávajícího domu na bytový dům se 14 byty

Termín realizace:

2003-2004

Přejít do galerie
Popis projektu

Záměrem investora projektu bylo realizovat přestavbu a nástavbu objektu bývalého nák. střediska a provést jeho rekonstrukci na bytový dům. Nemovitost se nachází nedaleko centra města v klidné a tiché lokalitě. Představou investora bylo nabídnout klientům možnost spojit výhody bydlení v bezprostřední blízkosti přírody a zároveň dobré dostupnosti Prahy. S tímto záměrem se obrátil na naši společnost se žádostí o posouzení projektu.

Příprava prodeje

Po předložení projektu a posouzení původního záměru a plánů investora byla naší společností vypracována a investorovi předložena podrobná analýza obchodní perspektivy projektu, předpokládaného časového horizontu prodejnosti bytových jednotek v návaznosti na stupeň rozestavěnosti objektu, ceny bytových jednotek a v součinnosti s bankovním ústavem i přehled možných způsobů zajištění financování projektu a následného servisu při poskytování úvěrů na bydlení jednotlivým klientům.

Na základě předloženého projektu byla investorovi doporučena změna typů bytových jednotek a uspořádání bytových jednotek v domě, které bylo investorem akceptováno a vzhledem k ukončení a vyprodání všech bytových jednotek v domě ještě v průběhu výstavby a před kolaudací objektu, se ukázalo jako vhodně navrhnuté.

Na základě předložené analýzy jsme byli investorem pověřeni komplexním zajištěním realitního a právního servisu projektu a následným zajištěním prodeje bytových jednotek.

Smluvní zajištění

Ve spolupráci právního oddělení společnosti a renomované advokátní kanceláře byla vypracována veškerá smluvní dokumentace potřebná k zajištění právní jistoty jak investora, tak i kupujících a v neposlední řadě akceptující i podmínky banky jakožto poskytovatele komerčního úvěru na výstavbu, resp. přestavbu objektu a poskytovatele úvěrů na bydlení jednotlivým zájemcům o tuto formu financování koupě bytové jednotky.

Vlastní zajištění prodeje

Zajištěním prodeje bytových jednotek a kontaktní osobou projektu byl pověřen konkrétní zkušený makléř. Tímto byla zabezpečena a zefektivněna komunikace jak s investorem, tak i s prodávajícími, což se plně osvědčilo. U makléře se sbíhaly veškeré informace ze strany investora týkající se stupně rozestavěnosti objektu, termínů dokončení jednotlivých stavebních etap a technických možností stavebních úprav požadovaných klienty na straně jedné a naopak byly investorovi předávány informace ohledně zájmu klientů o jednotlivé bytové jednotky, stavu probíhajících jednání a závazně zamluvených bytových jednotkách na straně druhé.

Právní zajištění prodeje

V případě zájmu klienta o koupi konkrétní bytové jednotky byla ve spolupráci s právním oddělením vypracována smluvní dokumentace potřebná k uzavření smlouvy budoucí týkající se budoucí koupě bytové jednotky a akceptující jak aktuální stav rozestavěnosti, způsob a možnosti úhrady kupní ceny klientem, tak i následné možnosti a způsoby individuálních klientských změn vybavení a stavebního provedení bytu.

Závěr

Celý objekt se úspěšně podařilo prodat ještě před dokončením objektu a na základě dobrých zkušeností s průběhem a realizací prodeje se investor rozhodl využít služeb naší společnosti i při realizaci druhé etapy výstavby.